بازپرداخت وام مسکن بافت فرسوده 15 ساله شد

خواندن 80 بار آخرین بار تغییر یافته یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 03:25

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بازآفرینی شهری ایران از افزایش دوره بازپرداخت تسهیلات در محلات بازآفرینی شهری از 12 سال به 15 سال خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز  به نقل از روابط عمومی سازمان بازآفرینی شهری ایران، هوشنگ عشایری با اعلام این خبر گفت: براساس پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با تصویب و ابلاغ شورای پول اعتبار، نرخ بهره تسهیلات خانه یکم در بافت‌های ناکارآمد شهری از 8 درصد به 6 درصد کاهش و دوره بازپرداخت آن از 12 سال به 15 افزایش تغییر پیدا کرد.

وی افزود: بر همین اساس کسانی که در بافت‌های ناکارآمد شهری درکلان شهرها تسهیلات 80 میلیونی تومانی دریافت می‌کردند می‌بایست با نرخ سود 8 درصد و دوره بازپرداخت 12 سال و قسط ماهیانه 865 هزار تومان اقساط را بازپرداخت نمایند که براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار نرخ بهره تسهیلات به 6 درصد کاهش و دوره بازپرداخت به 15 سال افزایش و مبلغ قسط هم به میزان 675 هزار تومان شده است.

عشایری در ادامه شرط خانه اولی را در بافت‌های ناکارآمد شهری را الزامی ندانست و در ادامه اظهار داشت: براساس دستور ریاست محترم جمهوری، زوج‌های جوان در تأمین مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری در اولویت استفاده از تسهیلات هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

commission

ezgif-4-e0c7529fe0.gif