برگزاری سومین جلسه شورای‌عالی معماری و شهرسازی سال ۹۷

خواندن 61 بار آخرین بار تغییر یافته یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 14:43

سومین جلسه شورای‌عالی معماری و شهرسازی سال ۹۷ با حضور محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و با دستور کار بررسی طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور و همچنین طرح ساماندهی اراضی گلدشت برگزار شد.

تدقیق طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان بنا به تکلیف مطرح در مصوبه سال ۸۹ شورایعالی مربوط به تصویب طرح ICZM ملی توسط سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی تهیه و در این جلسه ارائه شد.

حوزه نفوذ مکانی طرح شامل ناحیه ساحلی، ناحیه کرانه‌ای و آب‌های ساحلی و همچنین پهنه احتیاط در طول سواحل استان هرمزگان مطرح شده که هم‌اکنون ماهیت راهبردی–فضایی لازم وارد و استانداردهای آن برای بلند مدت تدارک دیده شده است.

همچنین لازم به ذکر است که این طرح به صورت فرابخشی، ساز و کار لازم برای هماهنگی و یکپارچگی سازمانی میان دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی مرتبط را مدنظر گرفته است.

در این راستا شورایعالی شهرسازی و معماری در این جلسه ضمن استماع گزارش طرح ارائه شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر ضرورت و اهمیت آن تأکید و موضوع را جهت جمع‌بندی نهایی و اخذ مصوبات استانی، حداکثر ظرف مدت یک ماه، به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان احاله کرد.

همچنین در این جلسه ساماندهی اراضی گلدشت واقع در غرب شهر کرج متعاقب مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان البرز مورد بررسی و با اصلاحاتی به تأیید نهایی رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

commission

ezgif-4-e0c7529fe0.gif